HAKKIMIZDA

1979'dan Beri

Şato Ayakkabı ve Deri San. ve Tic. Ltd. Şti.

Firmamız, babamız İdris KUŞOĞLU tarafından 1979 yılında, Bursa’da kurulmuştur. Sektördeki faaliyetlerimiz 1997 yılına kadar “Şato Kundura” adı altında devam etmiştir. 1997 yılından bu yana ticari çalışmalarımızı “Şato Ayakkabı ve Deri San. Tic. Ltd. Şti.” ünvanı ile sürdürmekteyiz.

Kuruluşundan bu yana yaptığı yatırımlarla sürekli büyüyen firmamız, 17000 m² üzerinde 8400 m² kapalı alanda üretim yapmaktadır. Bayan ayakkabısı üzerine uzmanlaşan şirketimizin günlük üretim kapasitesi 7000 çift düzeyindedir.

2010 yılında “Kurumsallaşma” çalışmalarına başlamış olan şirketimiz, teknik ve yönetsel süreçlerini yeniden yapılandırmaktadır. Şirketimiz kurumsallaşmanın sürdürülebilir başarı açısından önemli olduğunun farkındadır. 

 

Bu çerçevede, rekabet koşullarının gerektirdiği biçimde sektördeki yenilikler takip edilmekte, yenilikler süratle kuruma adapte edilmektedir. Sadece ulusal pazarda değil, uluslararası pazarda da var olabilmek için sektördeki teknoloji yakından takip edilmekte, ürün çeşitliliği arttırılmaya çalışılmaktadır.

Firmamız, geleneksel ayakkabı üretimi bağlamında zanaatkârlık ve modern üretim teknolojilerini aynı çatı altında bütünleştirmektedir. Ayakkabı üreticiliğinin geleneksel değerlerini koruyarak dönüşümü gerçekleştirmek temel çıkış noktamızı oluşturmaktadır. Bu çerçevede, müşteri önceliklerini ürüne yansıtmak ve müşteri sadakatini yaratmak önceliklerimiz arasında yer almaktadır. Özellikle Ar-Ge çalışmalarına gerekli tüm finansal ve beşeri kaynaklar ayrılmaktadır.

Neden Bizi Seçmelisiniz?

Müşteri İlişkileri

Müşteri İlişkileri

Şato Ayakkabı olarak müşterilerimizin memnuniyeti her zaman önemsiyor ve süreci birlikte yönetiyoruz.

Sağlam Partnerler

Sağlam Partnerler

Tedarikçilerimizi itinayla seçip nihai ürünlerimizde sorun olmaması için her şeyi baştan planlıyoruz.

Küresel Teknik Bilgi

Küresel Teknik Bilgi

Teknik bilgi ve beceri konusunda dünyayı takip ediyor, kaliteden asla ödün vermiyoruz.

Yeniliğe Odaklanıyoruz

Yeniliğe Odaklanıyoruz

Yeniliğe odaklanarak her zaman daha verimli, daha hızlı ve daha kaliteli ürünler için çabalıyoruz.

MİSYON, VİZYON ve HEDEF

Atölye tipi üretim tarzının hakim olduğu sektörümüz, emek yoğun özelliği dolayısıyla gelişmekte olan ülkelerde istihdamın artışı için önemli bir kaynaktır. Sektör girdileri nedeniyle deri, tekstil, metal, plastik gibi birçok iş kolu ile yakından ilgili olması nedeni ile çalışmaları devam ettirmek ve yenilemektedir. Özellikle Ar-Ge çalışmalarına gerekli finansal ve beşeri kaynaklar ayrılmaktadır.

Ayakkabı üreticiliğinin geleneksel değerlerini korumak ve eğitsel alanın genişletilmesi temel çıkış noktamızı oluşturmaktadır. Ayrıca ülkemiz açısından tasarım ve modaya uygunluk konularında büyük eksiklikliğini hissettiğimiz eğitim kolunu hareketlendirerek, ilgili makamlarla temas kurup, AYAKKABI MESLEK SANAT LİSESİ PROJESİNİ hayata geçirmek, kalifiye eleman sübvanse etmek, mesleki eğitimi, bilgi ve tecrübelerini yükseltmek için faaliyette bulunmak, en büyük arzumuz, hayalimiz ve hedefimizdir.