Ekonomiye Değer Katanlar 2017

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından 44’üncüsü düzenlenen “Ekonomiye Değer Katanlar 2017 Ödül Töreni”ni Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Bursa Valisi İzzettin Küçük, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay ve Bursa Millet Vekillerinin katılımı ile Podyum Davette gerçekleşti.
 
Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu yaptığı konuşmada; “Türkiye’nin uluslararası arenada kuşatılmaya ve diz çöktürülmeye çalışıldığı, siyasi ve ekonomik olarak baskı altına alınmaya çalışıldığı bir zaman diliminden geçtiğine hep birlikte şahit oluyoruz. Ancak ülkemizin ve milletimizin bu uluslararası operasyonlara cevabı, daha fazla üretmek, daha fazla ihracat yapmak ve daha fazla büyümek şeklinde olmuştur. Çavuşoğlu, Bursa’nın Türkiye’nin ikinci büyük ihracatçı kenti olarak öncü rolünü devam ettiriyor.
Hükümetin sağladığı teşvikler ve yatırım ortamını iyileştirme çabaları sonucunda, Bursa’da son dört yılda 16 binden fazla yeni şirket kurulduğunu belirten Çavuşoğlu, “Türkiye’de kurulan her 100 şirketten 4’ü Bursa’da açılmış oldu. Hükümetin yabacı sermaye için yatırım ortamını iyileştirmesi sayesinde sizlerin de destekleriyle Bursa, 7,1 milyar lira yatırım çekerek, ülkemizde en fazla yabancı yatırım alan il oldu.” Hem Bursa’nın hem de Türkiye’nin büyüdüğünü hep birlikte görüyoruz, yani “Bursa Büyürse Türkiye Büyür” dedi.
 
Bursa Valisi İzzettin Küçük ise; ” 2017’de şunu gördük, Türkiye, Türk Milleti ayaklarındaki prangalardan kurtuldukça daha hızlı büyüyor ve yere daha sağlam basıyor. İş adamlarımız ise çok zorlu bir testten başarı ile geçtiler. 2016’nın yaralarını kısa zamanda sardı ve ayağa kalktı. 2017’de Türkiye’ye ortak akıl tuzağına düşmedi, bütün saldırıları başarı ile uzaklaştırdı.
Şüphesiz Türkiye’nin başarısında burada bulunan işadamlarımızın çok büyük katkısı, desteği ve gayreti var. Ben her birini tek tek tebrik ediyorum. Gerçekten yaptıkları iş ve başarı çok büyük ve değerli.”dedi.
 
Konuşmaların ardından düzenlenen törende, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Bursa Valisi İzzettin Küçük, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti Bursa Millet Vekili Mehmet Müezzinoğlu, BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, “Dönüşüm ve Fark Yaratanlar”, En Fazla Ar-Ge Yatırımı Yapanlar”, “Sektör”, “İstihdam”, “Kurumlar Vergisi”, “Gelir Vergisi”, “İhracat” ve “İnovasyon” kategorilerinde ödülleri sahiplerine verdi.

Related Blog